دانستنی های موتور ژنراتور

موتور ژنراتورها به سه دسته تقسیم می شوند:

۱- موتور ژنراتورهای گازوئیل سوز : با توجه به کم بودن گاز در اغلب نقاط جهان موتورهای گازوئیل از استقبال بسیار ویژه ای برخورددار می باشند.

۲- موتور ژنراتور گازسوز : این نوع مدل ها شامل دو دسته می باشند.

الف- وجود کیت های گازی در موتورژنراتورها باعث عد محبوبیت ها نیز می شود به دلیل اینکه در کنار پاسخدهی نامناسب در برابر میزان نوسان بار دارای طول عمر نامفید و حدودی می باشند.

ب- وجود موتورهایی که دارای پایه گاز سوز بوده اغلب قابل قبول تر و طول عمر مفیدتری دارند

۳- نوع دوگانه سوز در موتور ژنراتورها خود دارای دو بخش می باشند مدلی که دارای کیت متصل بوده فرقی با مدل های بالا نداشته و مناسب نمی باشد و در مدل دوم که با هدف تولید اتصال پایه گاز سوز می باشند معمولاً استفاده از گاز و گازوئئیل به صورت  ترکیبی  مناسب ترین گزینه می باشد و دیدگاه اینکه با قطع گازوئئل می توان با گاز ادامه دهد بسیار اشتباه بوده و تنها قابلیت جایگزینی گاز با گازوییل را دارد.

کشورهای تولید کننده این مدل ها اسپانیا و فنلاند می باشد و سایر کشورها به موفقیت چشم گیری در این زمینه نرسیده اند.

دیزل ژنراتور

معایب و مزایا  دیزل ژنراتور ها:

اگر در ایران زندگی می کنید و دنبال سوخت ارزان قیمت می باشید دیزل ژنراتورها بسیار مناسب شما می باشند. همچنین اگر استهلاک ماشینتان برایتان دارای اهمیت می باشد باید بدانید که در مدل های گاز ژنراتور و انواع بنزینی معمولاً استهلاک بیشتر می باشد و دیزل ژنراتور در نوع خود بسیار قوی می باشند. افراد متخصص در این زمینه بسیار علاقمند به این موضوع بوده و در صورت خرابی اتومبیل خود مشکلی در تعمیر مناسب نخواهید داشت.

متاسفانه یکی از مشکلات در دیزل ژنراتورها وزن زیاد ان ها می باشد و هم چنین دارای اندازه بسیار بزرگ بوده و عموماً راندمان در این وضعیتی ضعیف است.

از دیگر مشکلات این مدل  میزان آلودگی نسبتاً زیاد آن بوده، که در صورت اهمیت به این موضوع باید از نوع موتوربرق های بنزینی استفاده کنید.

مزایای گاز ژنراتور

اگر ژنراتور انتخابی شما از نوع گازسوز باشد مشکل صدای بالا را نخواهید داشت و همچنین به خاز توان بالای این مدل از ژنراتورها نیز مشکلاتی از قبیل راندمان پایین برایتان حل خواهد شد. بخش پرطرفدار این مدل ها مقرون به صرفه بودن آن است تنه با پرداخت هزینه بسیار مقرون به صرفه می توانید با کمترین آلودگی به میزان ذخیره گاز مورد نیاز خود دست پیدا کنید. و دیگری نگرانی های نوسان قیمت گاز برای شما معنی نخواهد داشت و خاطر جمع می مانید.

معایب گاز ژنراتور

 معایب گاز ژنراتور مشکل پیش روی شما در استفاده از مدل های گازی کمبودن متخصص در این زمینه می باشد همچنین در استان هایی که دارای سرمای بسیار زیاد آب و هوایی می باشند متاسفانه مدل گازی دارای مشکل در استاتر زنی می باشد. برای نگهداری چنین ژنراتورهایی نیازمند هزینه بسیار زیادی هستید و هم چنین در صورت خرابی شاید نیازمند تعویض این مدل ژنراتورهای نیز باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *