whatsapp x

WhatsApp Number

۰۹۳۹۶۶۱۲۶۶۴

Message
phone x
۰۹۱۳۰۹۳۸۱۳۰
email x
Parna.Sanat@Gmail.com
تفاوت کمپرسور اسکرو و اویل اینجکت - شرکت پارنا صنعت
آدرس: آدرس : اصفهان-خیابان چمران-کوچه شهید محمدیان-پروانه 42-- شركت پارنا صنعت آسيا(سهامی خاص)
خدمات فنی 09130938130 - رضوی
واحد فروش ۰۹۱۳۳۷۱۶۰۷۶ - کرمی
پشتیبانی سایت ۰۹۳۹۶۶۱۲۶۶۴

ایمیل شرکت :

تفاوت کمپرسور اسکرو و اویل اینجکت

تفاوت کمپرسور اسکرو و اویل اینجکت

تفاوت کمپرسور اسکرو و اویل اینجکت، یک مقایسه جامع

کمپرسور اسکرو و اویل اینجکت دو نوع کمپرسور هستند که برای فشرده‌سازی هوا یا گاز های مختلف استفاده می‌شوند.

ما در این بخش می خواهیم به تفاوت‌ های اصلی بین این دو نوع کمپرسور بپردازیم.

۱. عملکرد مکانیکی

از میان انواع کمپرسور ها، در نوع اول کمپرسور ها یعنی مدل اسکرو دو واحد اسکرو برای فشرده‌سازی هوا تعبیه شده است که به یکدیگر متصل شده و در داخل یک بشکه چرخانده می‌شوند تا فشار مورد نیاز تولید شود.

اما در این نوع دیگر کمپرسورها یعنی اویل اینجکت، روغن به عنوان یک عنصر مهم در فشرده‌ سازی هوا یا گاز نقش دارد و در فرآیند فشرده‌سازی نقش اصلی را ایفا می‌کند.

۲. ترمیم و نگهداری

مورد دیگری که لازم است بدانید تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ای دستگاه های اسکرو می باشد که تعمیرات آن ها بزرگتر آن نسبتاً ساده‌ تر است.

اما بر خلاف دستگاه نوع قبلی، در کمپرسور روغنی اینجکت، افراد ملزم هستند تا از آن بیشتر مراقبت نمایند زیرا روغن باید به طور منظم تعویض شود و تعمیرات آن نیز پیچیده‌ تر و گران‌ تر است.

۳. کاربرد ها

 کمپرسور اسکرو بیشتر در پروژه ها و عملیات صنعتی و تجاری کاربرد دارد که به میزان هوای فشرده شده با فشار متوسط نیاز است اما کمپرسور اویل اینجکت معمولاً در محیط های صنعتی و پیشرفته که به فشار هوای بسیار بالا نیاز است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نهایت، انتخاب بین این دو نوع کمپرسور به ویژگی‌ ها و نیاز های هر کاربر و برنامه خاصی که از آن استفاده می‌کند، بستگی دارد.

مزایا و معایب کمپرسور اسکرو در مقایسه با اویل اینجکت

کمپرسور های اسکرو و کمپرسور های اویل اینجکت هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. 

برای نمونه یکی از مشخصه های کمپرسور مدل اسکرو این است که عملکرد مکانیکی بسیار کارآمد و به طور عمومی مصرف انرژی کمتری دارد نسبت به کمپرسور های روغنی.

تعمیرات کمپرسور نوع اول همچنین به طور معمول ساده‌ تر و کم‌ هزینه‌ تر است و نیاز به تعویض روغن مداوم ندارد.

با این وجود این دستگاه نهایتاً می تواند تا فشار معینی هوای فشرده شده تولید نماید و افراد برای انجام پروژه های کاری خود با فشار های بالاتر نیاز به سایر نوع‌ های کمپرسور ها دارند.

یکی دیگر از خصوصیاتی که می توان در مورد دستگاه های اسکرو نام برد میزان صدای آن ها است که در حین انجام فعالیت تولید می کنند.

میزان صدای کمپرسور های مدل اسکرو به طور عمومی بیشتر است و نسبت به کمپرسور های مدل روغنی نویز بیشتری تولید می‌کنند.

باید توجه داشته باشید که انتخاب بین کمپرسور اسکرو و کمپرسور اویل اینجکت وابسته به نیاز ها، برنامه ایی که استفاده می‌کنید، بودجه مالی و شرایط محیطی شما می باشد.

افزایش بهره‌وری با انتخاب درست بین کمپرسور اسکرو و اویل اینجکت

انتخاب درست بین کمپرسور اسکرو و کمپرسور اویل اینجکت می‌تواند در افزایش بهره‌وری در فرآیند ها و سیستم‌ های فشرده‌ سازی موثر باشد.

به همین خاطر در ادامه تعدادی نکته کلیدی برای افزایش بهره‌وری با انتخاب مناسب میان دو نوع کمپرسور برای شما توضیح داده ایم.

برای شروع تعیین کنید که پروژه کاری شما به چه حجم فشار هوا و سایر عوامل نیازمند است و سپس بر اساس نیاز خود تعیین کنید که آیا کمپرسور اسکرو یا کمپرسور اویل اینجکت بهترین گزینه است. 

در گام بعدی در مورد رعایت راهکار های بهینه‌سازی مانند تنظیمات فشار، مدیریت برنامه‌ریزی توقف و راه‌اندازی و کنترل بهینه تر روغن در کمپرسور اویل اینجکت اطلاعات لازم را کسب کنید زیرا این کار به افزایش بهره‌وری از دستگاه شما کمک می کند.

اگر دیگران نیز در حین انجام پروژه از دستگاه شما استفاده می کنند به آن ها آموزش دهید که چگونه کمپرسور را تنظیم و به شیوه صحیح از آن استفاده نمایند.

پیشرفت‌ های فناوری در کمپرسور اسکرو و اویل اینجکت

امروزه پیشرفت‌ فناوری در هر یک از کمپرسور های اسکرو و اویل اینجکت منجر به به بهبود کارایی و کاهش مصرف انرژی، افزایش دقت و کنترل و کاهش نگهداری آن ها شده‌ است. 

شرکت های تولید کننده آن ها با استفاده از سیستم‌ های کنترل دیجیتال پیشرفته به کمپرسور ها امکان تنظیم دقیق‌ تر فشار و جریان را داده اند و با نوآوری‌ در طراحی و مصرف مواد، سبب کاهش صدا و ارتعاش آن ها شده اند.

در صورت تمایل جهت سفارش هر کدام از کمپرسور های ذکر شده می توانید در اسرع وقت با شرکت پارنا صنعت آسیا تماس بگیرید.

شرکت پارنا صنعت آسیا

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد

در تماس باشید

در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته پاسخ گوی تیکت های شما و تماس های شما در وب ونتو هستیم

کارشناس فنی ۰۹۱۳۰۹۳۸۱۳۰

کارشناس فنی 09393612664

کارشناس فروش 09133716076

RC:CQ98042723

 RC:CQ94042723

RC:CQ72042723

RC:CQ48042723

RC:CQ91042723

CQC