whatsapp x

WhatsApp Number

۰۹۳۹۶۶۱۲۶۶۴

Message
phone x
۰۹۱۳۰۹۳۸۱۳۰
email x
Parna.Sanat@Gmail.com
انواع کمپرسور های پالایشگاهی - شرکت پارنا صنعت
آدرس: آدرس : اصفهان-خیابان چمران-کوچه شهید محمدیان-پروانه 42-- شركت پارنا صنعت آسيا(سهامی خاص)
خدمات فنی 09130938130 - رضوی
واحد فروش ۰۹۱۳۳۷۱۶۰۷۶ - کرمی
پشتیبانی سایت ۰۹۳۹۶۶۱۲۶۶۴

ایمیل شرکت :

انواع کمپرسور های پالایشگاهی

کمپرسور های پالایشگاهی، معرفی و اهمیت

انواع کمپرسور های پالایشگاهی، کمپرسور های پالایشگاهی از اهمیت بسیار زیادی در صنعت نفت و گاز برخوردارند. این دستگاه‌ ها وظیفه فشردن گاز های مختلفی که در فرآیندهای پالایشگاه تولید می‌شوند را برعهده دارند تا بتوان آن ها را به سیستم‌ های انتقال گازی یا انبار های فشرده تر منتقل کرد.

در واقع گاز های مختلف باید از محل تولید به محل مصرف یا انبار های نگهداری منتقل شوند و این دستگاه ها این امکان را فراهم می‌سازند.

از آنجایی که در پالایشگاه‌ ها، فرآیند های مختلفی از جمله تقطیر، گاز‌سوزی و تبدیل نفت خام به محصولات نفتی مختلف صورت می‌گیرد، کمپرسور ها به حفظ پایداری فرآیند ها و متعادل نگه داشتن فشار و دبی گاز ها کمک می‌کنند و  استفاده از آن ها باعث کاهش هدر رفت انرژی و افزایش بهره‌ وری فرآیند های پالایشگاه می‌ شود.

این مدل از کمپرسور ها، از جمله هزینه‌ های انرژی، نگهداری و تعمیرات، را نیز کاهش می‌دهند و از این جهت می توان گفت در پالایشگاه ها برای انجام عملیات مختلف حائز اهمیت هستند.

با توجه به اهمیت ذکر شده و تاثیر مستقیمی که کمپرسور ها بر روند انجام فرآیند های پالایشگاه می گذارند، انتخاب و بهره‌برداری بهینه از این تجهیزات عملی ضروری است تا عملکرد صحیح و کارایی بهینه آن ها در پالایشگاه‌ ها حفظ شود.

کمپرسور های مرکزی در پالایشگاه

کمپرسور های مرکزی در پالایشگاه‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند زیرا آن ها به عنوان قلب سیستم به فشردن و انتقال گاز ها در پالایشگاه‌ها می پردازند.

آن ها فشار گاز ها را به مقدار مورد نیاز در عملیات مختلف پالایشگاه افزایش می دهند و به عنوان اصلی‌ترین واحد ها گاز های تولید شده در پالایشگاه را به سیستم‌ های انتقال گازی، انبار های فشرده، و واحد های مصرف منتقل می‌کنند. این انتقال مرحله به مرحله انجام می‌شود و توسط این دستگاه کنترل می‌شود.این مدل کمپرسور ها به صورت دقیق فشار هوا را کنترل می‌کنند تا به حفظ پایداری فرآیند ها کمک کنند و از خطرات احتمالی جلوگیری کنند.

تکنولوژی‌ های نوین در کمپرسور های پالایشگاهی

تکنولوژی‌ های نوین در کمپرسور های پالایشگاهی به عملکرد، بهره‌ وری انرژی، کاهش انتشارات گاز های گلخانه‌ای و افزایش دوام و ایمنی این تجهیزات ارتقاء می‌بخشند. برای نمونه در این دستگاه ها سیستم هایی وجود دارند که اجازه می‌دهند تا سرعت کمپرسور ها تطابقی با نیاز ورودی فشار گاز ها داشته باشد. 

در برخی از کمپرسور ها نیز بلبرینگ‌ های مغناطیسی وجود دارد که این سیستم‌ عمر مفید بلبرینگ‌ ها را افزایش می‌دهد و از سر و صدای ناشی از فرسایش بلبرینگ‌ های معمولی جلوگیری می‌کند.استفاده از سیستم‌ های کنترل اتوماتیک و هوش مصنوعی نیز برای پیش‌بینی نیاز به تنظیمات مختلف کمپرسور در زمان واقعی، بهره‌وری انرژی را افزایش می‌دهد.

تکنولوژی مصرف انرژی بازیافتی در دستگاه نیز باعث می شود که کمپرسور انرژی تولیدی خود را برای تامین انرژی گرمایی یا برقی در پالایشگاه بهره‌برداری کند.سیستم‌ کنترل از راه دور یکی دیگر از شناخته شده ترین تکنولوژی هایی است که برای جلوگیری از بروز خرابی‌ های ناگهانی و کاهش زمان تعمیر و نگهداری از دور بر روی کمپرسور ها تاثیر می‌گذارد.

کمپرسور های توربو ماشینی در صنعت نفت

کمپرسور های توربو ماشینی در صنعت نفت نقش مهمی ایفا می‌کنند و به دلیل خصوصیات خاص خود در صنعت نفت برای انتقال گاز های خنک کننده، تزریق گاز به مخازن نفتی و دیگر فرآیند های مشابه کاربرد دارند زیرا آن ها با سرعت بالا کار می‌کنند و هوا و گاز ها با فشار بالا فشرده می کنند.

این نوع کمپرسور های ذکر شده بسیار انرژی‌ افزا هستند و برای تولید انرژی مورد نیاز باید منابع انرژی قدرتمندی مثل گاز طبیعی یا بخار آب را به کار ببرند.اگر در صنعت نفت از این دستگاه استفاده می نمایید باید جهت حفظ عمر مفید دستگاه خود به نگهداری و تعمیرات منظم از آن اهمیت دهید.همچنین این دستگاه های صنعتی نیاز دارند تا به طور دقیق کنترل شود تا به حفظ ایمنی کارکنان کمک کنند.

پارنا صنعت آسیا مرکز تامین کننده کمپرسور های پالایشگاهی در اصفهان

یکی از مراکزی که در ایران به تامین و تعمیر تجهیزات صنعتی با کیفیت مانند دیزل ژنراتور ها و کمپرسور های معدنی و پالایشگاهی می پردازد شرکت پارنا صنعت آسیا در اصفهان است.جهت تامین انواعی از کمپرسور های پالایشگاهی تنها کافی است تا از طریق شماره ی ثبت شده با مرکز پارنا صنعت آسیا تماس بگیرید.

شرکت پارنا صنعت آسیا

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد

در تماس باشید

در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته پاسخ گوی تیکت های شما و تماس های شما در وب ونتو هستیم

کارشناس فنی ۰۹۱۳۰۹۳۸۱۳۰

کارشناس فنی 09393612664

کارشناس فروش 09133716076

RC:CQ98042723

 RC:CQ94042723

RC:CQ72042723

RC:CQ48042723

RC:CQ91042723

CQC